RNR55H6190FSBSL65
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNR55H6190FSBSL65
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 619 OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
125mW
Supplier Device Package :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
16 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Feature :
Military, Moisture Resistant
Resistance :
619Ohms
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
RNR55H6190FSBSL65
619Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,