RNR55H5231FSBSL
Mfr.Part #
RNR55H5231FSBSL
Description
RES 5.23K OHM 1/8W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Bulk
Resistance :
5.23kOhms
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Max Power Dissipation :
125mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Width :
2.39mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Supplier Device Package :
Datasheets
RNR55H5231FSBSL
5.23kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,