RNR55H3650BPR36
Mfr.Part #
RNR55H3650BPR36
Description
RES 365 OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
365Ohms
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
P (0.1%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNR55H3650BPR36
365Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,