RNR50J1650FSRE5
Mfr.Part #
RNR50J1650FSRE5
Description
RES 165 OHM 1% 1/10W AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
36 Weeks
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Diameter :
1.78mm
Published :
Composition :
Metal Film
Max Operating Temperature :
175°C
Resistance :
165Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Tolerance :
±1%
Length :
4.75mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RNR50J1650FSRE5
Through Hole 165Ohms, 0.1W 1/10W, Metal Film,