RNR50H6903BSBSL
Mfr.Part #
RNR50H6903BSBSL
Description
RES 690K OHM 1/10W .1% AXIAL
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
100mW
Factory Lead Time :
32 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
690kOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
1.78mm
Feature :
Military, Moisture Resistant
Length :
3.81mm
Tolerance :
±0.1%
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Series :
Military, MIL-PRF-55182/07, RNR50
Published :
Lead Free :
Contains Lead
Package / Case :
Datasheets
RNR50H6903BSBSL
690kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,