RNF18JTD560R
Mfr.Part #
RNF18JTD560R
Description
RES 560 OHM 5% 1/8W AXIAL
Construction :
Tubular
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
560Ohm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Flame Retardant Coating, Safety
Additional Feature :
FLAME PROOF
Diameter :
1.8mm
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W