RNF18FTD82K0
Mfr.Part #
RNF18FTD82K0
Description
RES 82K OHM 1% 1/8W AXIAL
Published :
Packing Method :
TR
Resistance :
82kOhm
Factory Lead Time :
20 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
1.8mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±1%
EAR99
Mount :
Axial, Through Hole
Size / Dimension :
0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
Power Rating :
125mW
Matte Tin (Sn)
Datasheets
RNF18FTD82K0
Stackpole Electronics, Inc. RNF18FTD82K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 82kOhm, 0.125W 1/8W, Metal Film,