RNF18FTD383K
Mfr.Part #
RNF18FTD383K
Description
RES 383K OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
383kOhm
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Diameter :
1.8mm
Mount :
Axial, Through Hole
Radiation Hardening :
No
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
Datasheets
RNF18FTD383K
Stackpole Electronics, Inc. RNF18FTD383K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 383kOhm, 0.125W 1/8W, Metal Film,