RNF14FTC86R6
Mfr.Part #
RNF14FTC86R6
Description
RES 86.6 OHM 1% 1/4W AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Additional Feature :
FLAME PROOF
Radiation Hardening :
Axial
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
86.6Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Diameter :
2.35mm
Datasheets
RNF14FTC86R6
Stackpole Electronics, Inc. RNF14FTC86R6
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 86.6Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,