RNF14FAD14K0
Mfr.Part #
RNF14FAD14K0
Description
RES 14K OHM 1% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Resistance :
14kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Lead Diameter :
0.56 mm
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
Ammo Pack
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Construction :
Cylindrical
Max Power Dissipation :
250mW
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
RNF14FAD14K0
Stackpole Electronics, Inc. RNF14FAD14K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 14kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,