RNF14FAC42K2
Mfr.Part #
RNF14FAC42K2
Description
RES 42.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
2
Max Power Dissipation :
250mW
Packing Method :
Ammo Pack
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power Rating :
250mW