RNF14FAC10K0
Mfr.Part #
RNF14FAC10K0
Description
RES 10K OHM 1% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
FLAME PROOF
Packing Method :
Ammo Pack
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Max Power Dissipation :
250mW
2
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
10kOhm
Mount :
Axial, Through Hole
Construction :
Tubular
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Diameter :
0.56 mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RNF
Datasheets
RNF14FAC10K0
Stackpole Electronics, Inc. RNF14FAC10K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 10kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,