RNF14DTE4R99
Mfr.Part #
RNF14DTE4R99
Description
RES 4.99 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Flame Retardant Coating, Safety
Construction :
Tubular
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
FIXED RESISTOR
Mount :
Axial, Through Hole
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Resistance :
4.99Ohm
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
11 Weeks
yes
Lead Diameter :
0.56 mm
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
Wire
Datasheets
RNF14DTE4R99
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 4.99Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,