RNF14DTE3K83
Mfr.Part #
RNF14DTE3K83
Description
RES 3.83K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance :
3.83kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Construction :
Tubular
Contact Plating :
Copper, Tin
Diameter :
2.35mm
Additional Feature :
FLAME PROOF
Published :
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W