RNF14DTD97R6
Mfr.Part #
RNF14DTD97R6
Description
RES 97.6 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Lead Diameter :
0.56 mm
Resistance :
97.6Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Surface Mount :
Datasheets
RNF14DTD97R6
FIXED RESISTOR, 97.6Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,