RNF14DTD97K6
Mfr.Part #
RNF14DTD97K6
Description
RES 97.6K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
1 (Unlimited)
Additional Feature :
FLAME PROOF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Resistance :
97.6kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Surface Mount :
Construction :
Tubular
Composition :
Metal Film
Lead Diameter :
0.56 mm
Package / Case :
Axial
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNF14DTD97K6
FIXED RESISTOR, 97.6kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,