RNF14DTD909R
Mfr.Part #
RNF14DTD909R
Description
RES 909 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
1 (Unlimited)
Surface Mount :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Lead Diameter :
0.56 mm
Construction :
Tubular
Resistance :
909Ohm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
FLAME PROOF
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW