RNF14DTD887K
Mfr.Part #
RNF14DTD887K
Description
RES 887K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
11 Weeks
Lead Diameter :
0.56 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
887kOhm
Mount :
Axial, Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Datasheets
RNF14DTD887K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 887kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,