RNF14DTD7K32
Mfr.Part #
RNF14DTD7K32
Description
RES 7.32K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Construction :
Tubular
Power Rating :
250mW
Resistance :
7.32kOhm
Lead Diameter :
0.56 mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
FLAME PROOF
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNF14DTD7K32
FIXED RESISTOR, 7.32kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,