RNF14DTD6K49
Mfr.Part #
RNF14DTD6K49
Description
RES 6.49K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Mount :
Axial, Through Hole
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
2
Radiation Hardening :
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Composition :
Metal Film
Diameter :
2.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Tubular
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Additional Feature :
FLAME PROOF
Pbfree Code :
yes
Contact Plating :
Copper, Tin
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
6.49kOhm
Datasheets
RNF14DTD6K49
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 6.49kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,