RNF14DTD649R
Mfr.Part #
RNF14DTD649R
Description
RES 649 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Radiation Hardening :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Copper, Tin
Construction :
Tubular
Resistance :
649Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
2.35mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Mount :
Axial, Through Hole
Datasheets
RNF14DTD649R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 649Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,