RNF14DTD63R4
Mfr.Part #
RNF14DTD63R4
Description
RES 63.4 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
63.4Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
FLAME PROOF
Lead Diameter :
0.56 mm
Datasheets
RNF14DTD63R4
FIXED RESISTOR, 63.4Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,