RNF14DTD5K36
Mfr.Part #
RNF14DTD5K36
Description
RES 5.36K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Axial, Through Hole
2
Contact Plating :
Copper, Tin
Resistance :
5.36kOhm
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Additional Feature :
FLAME PROOF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
2.35mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNF14DTD5K36
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 5.36kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,