RNF14DTD52K3
Mfr.Part #
RNF14DTD52K3
Description
RES 52.3K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
11 Weeks
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
52.3kOhm
Lead Diameter :
0.56 mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Metal Film
Datasheets
RNF14DTD52K3
FIXED RESISTOR, 52.3kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,