RNF14DTD51K1
Mfr.Part #
RNF14DTD51K1
Description
RES 51.1K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Wire
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Surface Mount :
No
Lead Diameter :
0.56 mm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.5%