RNF14DTD4K70
Mfr.Part #
RNF14DTD4K70
Description
RES 4.7K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance :
4.7kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
FLAME PROOF
Mount :
Axial, Through Hole
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
Axial
Diameter :
2.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Contact Plating :
Copper, Tin
Radiation Hardening :
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W