RNF14DTD4K27
Mfr.Part #
RNF14DTD4K27
Description
RES 4.27K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Metal Film
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Resistance :
4.27kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C