RNF14DTD3K79
Mfr.Part #
RNF14DTD3K79
Description
RES 3.79K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
11 Weeks
Contact Plating :
Copper, Tin
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
3.79kOhm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Mount :
Axial, Through Hole
Published :
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Matte Tin (Sn)
Diameter :
2.35mm