RNF14DTD332R
Mfr.Part #
RNF14DTD332R
Description
RES 332 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
11 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Resistance :
332Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Lead Diameter :
0.56 mm
Matte Tin (Sn)
Surface Mount :
RNF
Construction :
Tubular
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNF14DTD332R
FIXED RESISTOR, 332Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,