RNF14DTD32K4
Mfr.Part #
RNF14DTD32K4
Description
RES 32.4K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Surface Mount :
2
Additional Feature :
FLAME PROOF
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
JESD-609 Code :
e3
Construction :
Tubular
yes
Lead Diameter :
0.56 mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Resistance :
32.4kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNF14DTD32K4
FIXED RESISTOR, 32.4kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,