RNF14DTD30K9
Mfr.Part #
RNF14DTD30K9
Description
RES 30.9K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Resistance :
30.9kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Series :
RNF
Published :
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
e3
Surface Mount :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Diameter :
0.56 mm
Additional Feature :
FLAME PROOF
Construction :
Tubular
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RNF14DTD30K9
FIXED RESISTOR, 30.9kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,