RNF14DTD2K46
Mfr.Part #
RNF14DTD2K46
Description
RES 2.46K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Axial
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Surface Mount :
No
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Resistance :
2.46kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RNF14DTD2K46
FIXED RESISTOR, 2.46kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,