RNF14DTD29K4
Mfr.Part #
RNF14DTD29K4
Description
RES 29.4K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Surface Mount :
No
Lead Diameter :
0.56 mm
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Resistance :
29.4kOhm
Published :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Additional Feature :
FLAME PROOF
Wire
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNF14DTD29K4
FIXED RESISTOR, 29.4kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,