RNF14DTD29K1
Mfr.Part #
RNF14DTD29K1
Description
RES 29.1K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
29.1kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Surface Mount :
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Series :
RNF
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RNF14DTD29K1
FIXED RESISTOR, 29.1kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,