RNF14DTD232R
Mfr.Part #
RNF14DTD232R
Description
RES 232 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Surface Mount :
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Shape :
Wire
Lead Diameter :
0.56 mm
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
232Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNF14DTD232R
FIXED RESISTOR, 232Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,