RNF14DTD210R
Mfr.Part #
RNF14DTD210R
Description
RES 210 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance :
210Ohm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
2
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Diameter :
0.56 mm
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNF14DTD210R
FIXED RESISTOR, 210Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,