RNF14DTD19R6
Mfr.Part #
RNF14DTD19R6
Description
RES 19.6 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
19.6Ohm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
Power Rating :
250mW
Lead Diameter :
0.56 mm
Datasheets
RNF14DTD19R6
FIXED RESISTOR, 19.6Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,