RNF14DTD17K8
Mfr.Part #
RNF14DTD17K8
Description
RES 17.8K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
RNF
Surface Mount :
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
250mW
Lead Diameter :
0.56 mm
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
17.8kOhm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNF14DTD17K8
FIXED RESISTOR, 17.8kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,