RNF14DTD174K
Mfr.Part #
RNF14DTD174K
Description
RES 174K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance :
174kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Surface Mount :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Lead Diameter :
0.56 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW