RNF14DTD13R3
Mfr.Part #
RNF14DTD13R3
Description
RES 13.3 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Diameter :
0.56 mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
13.3Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RNF14DTD13R3
FIXED RESISTOR, 13.3Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,