RNF14DTD133K
Mfr.Part #
RNF14DTD133K
Description
RES 133K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Lead Diameter :
0.56 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
133kOhm
Tolerance :
±0.5%