RNF14DTD12R1
Mfr.Part #
RNF14DTD12R1
Description
RES 12.1 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Lead Diameter :
0.56 mm
Resistance :
12.1Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W