RNF14DTD124K
Mfr.Part #
RNF14DTD124K
Description
RES 124K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Composition :
Metal Film
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Lead Diameter :
0.56 mm
Additional Feature :
FLAME PROOF
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Tolerance :
±0.5%
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Resistance :
124kOhm
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Surface Mount :
No
Datasheets
RNF14DTD124K
FIXED RESISTOR, 124kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,