RNF14DTD121R
Mfr.Part #
RNF14DTD121R
Description
RES 121 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Axial
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Surface Mount :
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Diameter :
0.56 mm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
121Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C