RNF14DTD10K7
Mfr.Part #
RNF14DTD10K7
Description
RES 10.7K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
FLAME PROOF
Lead Diameter :
0.56 mm
Series :
RNF
Resistance :
10.7kOhm
Surface Mount :
No
Construction :
Tubular
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Wire
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power Rating :
250mW