RNF14DTD10K0
Mfr.Part #
RNF14DTD10K0
Description
RES 10K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Axial
Contact Plating :
Copper, Tin
Tolerance :
±0.5%
Diameter :
2.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
FIXED RESISTOR
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
FLAME PROOF
Mount :
Axial, Through Hole
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C