RNF14DTD100K
Mfr.Part #
RNF14DTD100K
Description
RES 100K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.5%
EAR99
Contact Plating :
Copper, Tin
RNF
Published :
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Flame Retardant Coating, Safety
Mount :
Axial, Through Hole
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
100kOhm
FIXED RESISTOR
Diameter :
2.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW