RNF14DTC9K10
Mfr.Part #
RNF14DTC9K10
Description
RES 9.1K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance :
9.1kOhm
Lead Diameter :
0.56 mm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Surface Mount :
No
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Metal Film
Datasheets
RNF14DTC9K10
FIXED RESISTOR, 9.1kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,