RNF14DTC94K2
Mfr.Part #
RNF14DTC94K2
Description
RES 94.2K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C