RNF14DTC75K0
Mfr.Part #
RNF14DTC75K0
Description
RES 75K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
75kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Lead Diameter :
0.56 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm